Een tikkeltje vermoeid open ik mijn laptop. Het is vrijdagavond 21.00 uur en ik heb nog een werk telefoontje met mijn baas. Als ik ergens geen zin in heb, dan is dat het wel. Maar aangezien er binnenkort een nieuwe functie vrijkomt, en ik die promotie zeker wel zie zitten, heb ik dit verzoek geaccepteerd.
Wat ook niet helemaal mee werkt, is dat ik de beste man eigenlijk niet kan uitstaan. Hij is een van die mensen bij wie alles zo gemakkelijk lijkt te gaan. Het gaat hem altijd voor de wind en ik vind het behoorlijk irritant.
Het is 21.01 en de naam van Martijn verschijnt op mijn beeldscherm. Ik zucht nog een keer kort en krachtig voor ik zijn belletje accepteer. Zodra hij in beeld is, heb ik direct spijt van de moeite die ik heb gedaan. Ik heb bewust gewacht met douchen zodat mijn haar er nog fatsoenlijk uitziet. Ik heb bewust mijn colbertje aangehouden en niet verruild voor mijn minst charmante joggingpak. En deze man? Deze man zit gewoon schaamteloos in een witte badjas met net gewassen natte haren achter zijn laptop.
Hij groet me en ik reageer zo beleefd als ik kan. Ergens op de achtergrond zie ik zijn vrouw voorbij lopen. Ze loopt in een zelfde witte badjas en zonder er erg in te hebben schiet er een tinteling door mijn lijf. Haar gebruinde benen hebben mijn aandacht getrokken en ik hoop alleen maar dat het Martijn niet opvalt. Overdonderd door dit onverwachtse gevoel peuter ik wat aan de rand van mijn colbert.
Ik heb haar eerder gezien, op bedrijfsfeestjes en bijeenkomsten. Iedereen kan zien dat ze een knappe verschijning is en ik ben altijd van haar onder de indruk geweest, maar dit gevoel is nieuw. Ik heb het warm van binnen en ik voel mij betrapt. Mijn gedachten lijken geen enkele moeite meer te doen om ook maar een klein beetje naar Martijn te luisteren en dwalen continu af.
Mijn brein vraagt zich af hoe het zou zijn om haar aan te raken. Om dicht in haar buurt te zijn en mijn neus in haar natte haren te begraven. Ik wil haar opsnuiven en in me op nemen. Martijn lacht en stelt me een vraag. Het gaat nog een klus worden om mijn aandacht erbij te houden.
Hij lijkt haar niet eens op te merken op de achtergrond. Als ze hier op de achtergrond zou rond dartelen dan zou ik het wel weten. Zou Martijn net zo balen van dit belletje? Zouden ze net samen gedoucht hebben? Of misschien wel seks hebben gehad? In mijn hoofd roep ik mezelf op strenge toon tot de orde. Hoe beter ik mijn aandacht erbij hou, hoe eerder dit is afgelopen.
In de spiegel achter Martijn zie ik haar lichaam bewegen. Ze smeert die prachtige benen van haar in, vanaf onder helemaal naar boven. Het zweet breekt me uit en ik lach ongemakkelijk in de camera van mijn laptop. Ik heb de neiging om mezelf aan te raken, maar ik doe mijn stinkende best om het te onderdrukken. Ik moet de controle houden, waarom is dit zo lastig?
‘Misschien…’ begint Martijn. ‘Is het een idee als jij de aankomende vergadering de leiding neemt.’
Stomverbaasd kijk ik hem aan. Ik? Zou het dan toch gaan gebeuren? Instant stem ik in en open de notities van mijn laptop om zijn opmerkingen en aanwijzingen op te slaan. Met een brede voldane lach kijkt hij me aan.
‘Ik geloof er in dat het jou gaat lukken! Ik zal je later vanavond nog een mail met de details sturen, maar voor nu wens ik je een fijn weekend. We hebben het er maandagochtend nog kort over.’
Ik knik, stem in en wens hem een zelfde weekend. Vol spanning en enthousiasme vlieg ik op uit mijn stoel. Ik knal mijn colbert ergens op de grond en trek een sprintje naar de keuken voor een glas water. Holy shit… deze promotie is ineens een stuk dichterbij!
Door mijn hoofd schieten kort de beelden van zijn vrouw in haar witte, open hangende badjas en ik schud ze met tegenzin uit mijn hoofd. Ik heb nu andere prioriteiten.
Na een paar flinke slokken water, schenk ik een glas wijn in en loop terug naar mijn laptop. Er klinkt een geluid dat ik niet helemaal kan plaatsen en hoe dichter ik bij mijn laptop in de buurt kom, hoe meer het tot me door dringt. Ik heb mijn laptop niet dichtgeklapt, ik heb de meeting niet beëindigd.
Voorzichtig richt ik mijn hoofd naar het scherm. Martijn heeft het gesprek ook niet beëindigd. Ik sta aan de grond genageld terwijl ik tegen zijn blote rug aan kijk. Hij is op de rand van het bed gaan zitten en zijn vrouw, die opnieuw mijn diepste verlangens weet te prikkelen, zit op zijn schoot.
Ze hebben seks. Fuck, ze hebben seks! Ik moet mijn laptop dichtklappen. Ik kan hier niet naar kijken, het mag niet en is niet netjes. Het lukt me niet. Mijn ogen lijken wel in het beeldscherm te worden gezogen, onmogelijk om af te wenden.
Haar nagels begraven zich diep in zijn schouderbladen terwijl ze zijn nek zoent en ritmisch heen en weer beweegt.
Wat moet ik doen? Ik ga toch niet blijven kijken?
Dit verhaal wordt vervolgd op 30 mei.
